Coaching Travel Madera - Norman Benett Group szkolenia, coaching i mentoring
+48 667 951 752

Coaching Travel Madera

Coaching na Maderze 8 dni już 17-24 kwietnia 2018

Coaching Travel Madera

Program wyjazdu

Program jest pewną ramą filozoficzno-poznawczą, która dostarcza nowej wiedzy i inspiracji jak być bardziej szczęśliwą, spełnioną i dojrzała osobą. Zamieniamy sformułowanie „proza życia” na ”poezja życia”,

  • uczymy się nowych wzorców myślenia i działania,
  • poszerzamy własną perspektywę,
  • odnajdujemy zasoby w sobie, których wcześniej nie byliśmy świadomi
  • uczymy się radzić sobie z wyzwaniami życia w kreatywny sposób
  • doświadczamy różnych perspektyw i bogactwa, które daje nam zmieniające się otoczenie i inne osoby
  • poznajemy jak wrócić do szczęścia po stracie i trudnych sytuacjach życiowych
  • pomagamy jak odnaleźć właściwą drogę „na rozstaju” i jak bezpiecznej wchodzić w kolejne „zakręty”
  • budujemy własną strategię szczęścia, bo szczęście to zadanie na całe życie

Płynnie łączymy podróżowanie i zwiedzanie pięknych miejsc z przyglądaniem się sobie i rozwojowi „Ja”.

Podczas wyjazdu stosujemy metodologię coachingu na tle grupy. To oznacza że w atmosferze bezpieczeństwa każdy z uczestników pracuje nad swoimi celami i swoim sposobem na szczęście, inni służą jako wsparcie i poznanie nowych perspektyw i możliwości. Nad całością procesu czuwa dwóch profesjonalnych coachów z wieloletnim doświadczeniem ( ponad 8 lat pracy coachingowej i 10 zrealizowanych wypraw CoachingTravel ) z europejskim ceryfikatem EIA.

Metodologia coachingu

Polega na koncentrowaniu się na zasobach i możliwościach, uczymy bycia „tu i teraz” oraz spoglądania w przyszłość, jeśli analizujemy przeszłość to tylko w kontekście – czego mnie uczą te doświadczenia, jak mogę skorzystać z nich dzisiaj?   Stosujemy zasadę ekologii w coachingu – to znaczy szukamy rozwiązań które są bezpieczne, budujące, nie szkodzą innym i dbają o otoczenie. To ty decydujesz o poziomie otwartości i tym co wnosisz do grupy, angażujemy się i staramy wykorzystać najlepsze nasze umiejętności, każdy z nas bierze odpowiedzialność ze efekty swojej pracy. Ty decydujesz ile z odkryć i wniosków weźmiesz dla siebie i wdrożysz w swoim życiu, nie namawiamy, nie wywieramy presji ale ułatwiamy i pomagamy w wypracowaniu własnej strategii szczęścia. Wierzymy, ze każdy z nas zasługuje na dobro, szczęście i spełnienie.


Dzień 1

Spotkanie na lotnisku I wspólna podróż. Poznanie się uczestników.

Dzień 2

Temat dnia: Rozpoczęcie, kontrakt grupowy – zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pracy, wprowadzenie do filozofii coachingu i coachingu grupowego, zaprezentowanie metody Norman Benett.   Definicja – czym jest dla mnie szczęście? Określenie co będzie dla Ciebie drogą do szczęścia i spełnienia. Przyjrzenie się obszarom swojego życia: co chcę poprawić, rozwinąć, zmienić, na czym się skoncentrowac na tym wyjeździe?

Dzień w hotelu, poznanie okolicy i miasteczka, plażowanie, relaks w ośrodku.

Dzień 3

Temat dnia: Moje mocne strony i zasoby na których mogę zbudować szczęście. Dostrzegamy pozytywy w sobie, uczymy się o nich mówić i o nich słuchać. Określimy również co nas powstrzymuje przed pełnią szczęścia. Zobaczymy jak pokonać nasze ograniczenia i jak szukać rozwiązań, skorzystamy z perspektywy innych uczestników grupy.

A to wszystko zwiedzając piękne Funchal; przejazd kolejką linową ponad dachami miasta, zwiedzanie: sanktuarium na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery oraz wiosenny zjazd saniami.

 

Dzień 4

Temat dnia: Moje wartości w drodze do szczęścia. Budowanie na wartościach i celach. Jak zmieniają się nam priorytety w życiu? Koncepcja K.G. Junga. dotyczącej rozwoju jednostki. Jakich kryzysów potrzebujemy doświadczyć, co w sobie przepracować żeby stać się pełną zintegrowaną osobą?  Akceptacja różnorodności i jej wpływ na relacje które budujemy ze współpracownikami i bliskimi.

Półwysep Św. Wawrzyńca . Wycieczka kajakami po zatoce oraz treking po półwyspie. Będziemy podziwiać piękno i klifowy krajobraz półwyspu św. Wawrzyńca oraz wysp Porto Santo i Desertas. Zobaczymy też pas startowy lotniska wspartego na 180 kolumnach.

Dzień 5

Temat dnia: Perspektywy i strategia szczęścia. Zobaczysz jak różne perspektywy wpływają na komunikację, relacje i odnajdywanie się w świecie. Wykład o badaniach na temat szczęścia, różne podejścia i model profesora Tal Ben Shahara. Zaproszenie do refleksji na temat stosowanych dotychczas strategii szczęścia, szukanie innych wzorów, wprowadzenie wniosków, modyfikacja dotychczasowych sposobów osiągania szczęścia – czyli w jaki sposób mogę być bardziej szczęśliwy. Dzień w hotelu, korzystanie z atrakcji hotelu, plażowanie i relaks

Dzień 6

Temat dnia: Odmierzanie życia. Analiza jak rozplanowany jest mój dzień, tydzień, miesiąc, Refleksje na temat organizowania własnego czasu, na co przeznaczam swoje życie, jak w rzeczywistości realizuje wartości które są dla mnie ważne, co zaniedbuję a co wzmacniam i rozwijam. Jak chciałbym żeby było w przyszłości, mój idealny plan. Co zmienię po powrocie?

Wyprawa do Porto Moniz gdzie zwiedzimy północną część wyspy. Przejedziemy malowniczą Drogą Północną po klifach północnego wybrzeża. Zobaczymy naturalne baseny lawowe w Porto Moniz gdzie zjemy obiad. Dalej wjedziemy na wysoki klif, skąd będziemy podziwiali panoramę zatoki. Następnie przejedziemy przez niezwykłą „tundrę maderyjską”, czyli płaskowyż Paul da Serra i Madalena do Mar.

Dzień 7

Temat dnia: Podsumowanie wyjazdu, spojrzenie na swoje sukcesy: jak one mnie budują, co mogę wykorzystać, jakie są moje mocne strony. Technika w drodze do szczęścia – na jakich filarach chcę oprzeć moją przyszłość, tak aby być spełnionym , szczęśliwym, radosnym, wykorzystywać swoje talenty i mieć poczucie sensu. Określenie misji na dalszą część swojego życia, szczęście jako zadanie na całe życie. Podsumowanie odkryć z całego wyjazdu, jak wdrożę je po powrocie, wręczenie certyfikatów.

Wyprawa na Pico de Areiro.  Zobaczymy najwyższe szczyty Madery: od Pico Arieiro do Pico Ruivo, wszystkie powyżej 1800 m n.p.m. Odwiedzimy lasy laurowe oraz słynne levady.

Dzień 8

Wylot do Warszawy

Cena wyjazdu:

Wyjazd obejmuje:

  • Przelot w obie strony, zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym w hotelu 5***** (Hotel Melia Madeira Mare Resort & Spa), opieka rezydenta, ubezpieczenie, 32 godziny warsztatu i coachingu grupowego, 4 dni wycieczek po wyspie, własny kameralny autokar, opieka 2 profesjonalnych coachów z Europejską Indywidualną Akredytacją EIA EMCC.
  • Minimalna liczba uczestników by wyjazd doszedł do skutku – 6 osób

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WYJAZD