Jak pracować kartami coachingowymi
Cart

Brak produktów w koszyku.

Jak pracować kartami coachingowymi

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 02/03/2020
9:30 am - 5:00 pm

Lokalizacja
Norman Benett

Kategorie


warsztat z kart coachingowych

Karty coachingowe to nieodzowne narzędzie pracy każdego coacha, trenera i facylitatora, który lubi działać innowacyjne i zachęcać klientów do niestandardowego spojrzenia. 

Jak działają?

Obraz uaktywnia prawą półkulę odpowiedzialną za kreatywność, wyobraźnię, marzenia, wizualizację i myślenie nieliniowe. Pomaga dotrzeć do emocji i przeżyć w inny sposób niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dzięki temu Klient wychodzi poza ramy myślenia lewo-półkulowego do którego przypisuje się logikę, hierarchę, porządkowanie, liczby i analizę. Dzięki takiem podejściu może łatwiej znaleźć odpowiedzi i rozwiązania wcześniej nierozwiązywalnych problemów. Karty metafor pomagają zajrzeć głębiej i otworzyć się na rozmowę o trudnych sprawach w sposób bezpieczny.

Kiedy warto używać kart coachingowych?

Bardzo dobrze sprawdzają się w pracy coachingowej, trenerskiej lub terapeutycznej, na przykład podczas otwarcia warsztatu jako tzw. ice-breaker, kiedy grupa się poznaje. Metaforyczny obraz ułatwia uczestnikom przedstawienie się w interesujący i bezpieczny sposób, za pomocą wybranej karty.

Dzięki kartom metaforycznym budujemy w grupie zaufanie i bezpieczeństwo.

Również gdy chcemy pracować z Klientem głębiej, poszerzyć jego perspektywę, wyjść z impasu lub pomóc w stworzeniu kreatywnych rozwiązań karty metaforyczne okazują się świetnym rozwiązaniem. Możemy ich użyć by budować cele i w bezpieczny sposób rozmawiać o tym co trudne.

Podczas naszego warsztatu:

 • ✅ Nauczysz się jak pracować kartami metafor
 • ✅ Poznasz podbudowę merytoryczna narzędzia
 • ✅ Poznasz ciekawe scenariusze gier do wykorzystania od razu po warsztacie
 • ✅ Przećwiczysz pracę kartami w grupie
 • ✅ Dowiesz się jak wzmacniać zasoby i mocne strony przy pomocy kart

A dodatkowo dowiesz się:

 • ✅ Jak interpretować metafory?
 • ✅ Jakie powinny być spełnione warunki podczas interpretacji?
 • ✅ Co można powiedzieć klientowi a czego nie należy?
 • ✅ Kluczowe zasady pracy kartami metafor – czyli o co trzeba zadbać żeby nie zaszkodzić?
 • ✅ Pytania, które zawsze działają
 • ✅ Jak korzystać z mądrości grupy?
 • ✅ Dostaniesz nowe inspiracje do pracy ze sobą i uczestnikami twoich szkoleń, sesji i spotkań

Dla kogo?

Przydatne narzędzie dla trenerów, coachów, psychoterapeutów, facylitatorów grupowych, nauczycieli, osób pracujących z dorosłymi i młodzieżą oraz dla każdego, kto chce uatrakcyjnić prowadzone przez siebie spotkania

Prowadzący:

Kalina Grela-Łężak

Coach i Mentor z akredytacją europejską EIA w EMCC na Poziomie Practitioner, Executive i Master Coach. Psycholog ze specjalizacją Psychologia Społeczna i Psychoterpia. CEO i Dyrektor Zarządzający w Norman Benett, kieruje zespołem od 15 lat. Assessor w European Mentoring & Coaching Council, wykładowca coachingu, supervisor dla coachów i mentorów. 20 lat doświadczeń jako trener biznesu i konsultant. Tworzyła i prowadziła szkolenia, projekty HR i systemy rozwoju w organizacjach. Zajmowała się rekrutacją, selekcją, Executive Search. Projektowała i prowadziła projekty oceny potencjału takie jak Development Centre, systemy ocen, audyty wewnątrzorganizacyjne


Od 2005 aktywnie pracuje jako Executive Coach rozwijając potencjał kadry kierowniczej i liderów w organizacjach. Prowadzi również sesje Life Coachingu pomagając osiągać życiowe cele i harmonię wewnętrzną. Przeprowadziła ponad 500 godzin coachingu indywidualnego.

Pracowała projektowo dla takich firm jak: Ernst & Young, NIK, PZU, PKO SA, Polkomtel, Siemens, BSH, Philips, Wydawnictwo G+J, Roche Diagnostics, Tchibo, Whirlpool, Rigips, Skanska i inne. Współpracowała z Brytyjską firmą coachingową przy międzynarodowym programie Senior Leadership Development Program jako Executive Coach dla wyższej kadry menedżerskiej w SONY.

W 2009 r była współtwórcą powstania EMCC w Polsce ( European Mentoring & Coaching Council Poland) W latach 2009 – 2012 pełniła funkcje Vice Prezesa Zarządu.

Z wykształcenia psycholog o specjalizacji psychologia społeczna i psychoterapia, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Poza tym: Praktyk i Master NLP, absolwentka kursów u Roberta Diltsa, Arnolda Mindla, David Clutterbucka, Lukasa Derksa, terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowań I i II stopnia, licencjonowany konsultant MBTI (R) ( Myers-Briggs Type Indicator ) narzędzia do badania osobowości i rozwoju własnego potencjału.

Termin i miejsce:

 • Termin: 2 marca 2020
 • Godzina: 09:30-17:00
 • Siedziba Norman Benett ul. 3 Maja 11a, 05-806 Komorów pod warszawą (łatwy dojazd z Warszawy kolejką WKD lub 20 min samochodem z centrum Warszawy)
 • Prowadzący: Kalina Grela-Łężak
 • W godz. 13.30-14.30 planujemy przerwę na lunch, korzystamy z miejscowej restauracji (lunch nie jest wliczony w cenę szkolenia)

W trakcie warsztatu możesz skorzystać z niebywałej oferty zakupu kart za 50% ceny

Dwa zestawy kart w cenie jednego tylko w czasie dnia zakochanych 14 lutego 2020 roku. Zamiast 370 zł tylko 185 zł.

 

I Zestaw kart coachingowych z obrazami

Karty Coachingowe Norman Benett to zestaw 54 kart z różnymi obrazami. Możne je traktować jako zdjęcia metafor, które przedstawiają różne zagadnienia.

Bardzo dobrze sprawdzają się w pracy coachingowej, trenerskiej lub terapeutycznej. Na przykład podczas otwarcia warsztatu jako tzw ice breaker, kiedy zapoznajemy się z grupą i każdy może opowiedzieć o sobie w bezpieczny sposób za pomocą wybranej karty. Dzięki temu budujemy zaufanie i bezpieczeństwo. Również gdy chcemy pracować z Klientem głębiej, poszerzyć jego mapę lub pomóc mu w stworzeniu kreatywnych rozwiązań możemy ich użyć by budować cele i w bezpieczny sposób rozmawiać o tym co trudne. Dzięki obrazom, uaktywnia się prawa półkula odpowiedzialna za kreatywność, rytm, przestrzeń, wyobraźnię, marzenia, kolory, Gestalt. Dzięki temu Klient wychodzi poza ramy myślenia lewo-półkulowego do którego przypisuje się logikę, hierarchę, porządkowanie, liczby i analizę. Dzięki takiem podejściu może łatwiej znaleźć odpowiedzi i rozwiązania wcześniej nierozwiązywalnych problemów. Karty metafor pomagają zajrzeć głębiej i otworzyć się na rozmowę o trudnych sprawach w sposób bezpieczny.

Opis techniczny kart:

 • Ilość: 54 sztuki
 • Opakowanie: woreczek jutowy
 • Gramatura: 350g kreda
 • Wymiary: 105 x 147 mm
 • Uszlachetnienia: rogi zaokrąglone, folia błysk x 2

 

II Zestaw kart z metaforami znanych autorów

Karty metaforyczne zawierają 54 karty z inspirującymi tekstami. Metafory są podzielona na 5 obszarów:

 1. MOTYWACJA – Jesteś tym, co robisz, a nie tym, co mówisz, że zrobisz. (Carl Gustav Jung)
 2. SPEŁNIENIE – To nie najsilniejsze gatunki przetrwały. Ani nie te najinteligentniejsze. Przetrwały te, które najlepiej adaptują się do zmian. (Charles Darwin)
 3. WARTOŚCI – Ptaki urodzone w klatce myślą, że latanie to choroba. (Alejandro Jodorowsky)
 4. PEWNOŚĆ SIEBIE – Jeśli przejmujesz się tym, co myślą inni ludzie, zawsze będziesz ich więźniem. (Lao Tzu)
 5. CEL – Logika doprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. (Albert Einstein

Karty z metaforami to idealne narzędzie pracy dla każdego coacha, trenera czy nauczyciela.

Opis techniczny kart:

 • Ilość: 54 sztuki + 1 karta z opisem jak pracować
 • Opakowanie: woreczek jutowy
 • Gramatura: 350g kreda
 • Wymiary: 105 x 147 mm
 • Uszlachetnienia: rogi zaokrąglone, folia błysk x 2Translate »