Jak pracować kartami metafor - Norman Benett
Cart

No products in the cart.

Jak pracować kartami metafor

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 28/11/2019
10:00 am - 5:00 pm

Lokalizacja
Atrium International

Kategorie


Jak pracować kartami metafor

Karty metaforyczne to nieodzowne narzędzie pracy każdego coacha, trenera i facylitatora, który lubi działać innowacyjne i zachęcać klientów do niestandardowego spojrzenia. 

karty metafor

Jak działają?

Obraz uaktywnia prawą półkulę odpowiedzialną za kreatywność, wyobraźnię, marzenia, wizualizację i myślenie nieliniowe. Pomaga dotrzeć do emocji i przeżyć w inny sposób niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dzięki temu Klient wychodzi poza ramy myślenia lewo-półkulowego do którego przypisuje się logikę, hierarchę, porządkowanie, liczby i analizę. Dzięki takiem podejściu może łatwiej znaleźć odpowiedzi i rozwiązania wcześniej nierozwiązywalnych problemów. Karty metafor pomagają zajrzeć głębiej i otworzyć się na rozmowę o trudnych sprawach w sposób bezpieczny.

Kiedy warto używać kat metaforycznych?

Bardzo dobrze sprawdzają się w pracy coachingowej, trenerskiej lub terapeutycznej, na przykład podczas otwarcia warsztatu jako tzw. ice-breaker, kiedy grupa się poznaje. Metaforyczny obraz ułatwia uczestnikom przedstawienie się w interesujący i bezpieczny sposób, za pomocą wybranej karty.

Dzięki kartom metaforycznym budujemy w grupie zaufanie i bezpieczeństwo.

Również gdy chcemy pracować z Klientem głębiej, poszerzyć jego perspektywę, wyjść z impasu lub pomóc w stworzeniu kreatywnych rozwiązań karty metaforyczne okazują się świetnym rozwiązaniem. Możemy ich użyć by budować cele i w bezpieczny sposób rozmawiać o tym co trudne.

Dla kogo?

Przydatne narzędzie dla trenerów, coachów, psychoterapeutów, facylitatorów grupowych, nauczycieli, osób pracujących z dorosłymi i młodzieżą oraz dla każdego, kto chce uatrakcyjnić prowadzone przez siebie spotkania

Podczas 8 godzin warsztatu nauczysz się jak pracować kartami metafor

– Nauczysz się jak pracować kartami metafor
– Poznasz podbudowę merytoryczna narzędzia
– Poznasz ciekawe scenariusze gier do wykorzystania od razu po warsztacie
– Przećwiczysz pracę kartami w grupie
– Dowiesz się jak wzmacniać zasoby i mocne strony przy pomocy kart
– Dostaniesz nowe inspiracje do pracy ze sobą i uczestnikami twoich szkoleń i sesji

Jak pracować kartami metafor?

 • Termin: 28 listopada 2019
 • Godzina: 10:00-17:00
 • Siedziba Norman Benett ul. 3 Maja 11a, 05-806 Komorów pod Warszawą, łatwy dojazd kolejką WKD z centrum Warszawy
 • Prowadzący: Kalina Grela-Łężak

W trakcie warsztatu możesz skorzystać z niebywałej oferty zakupu kart za 50% ceny

 • Normalna cena 221 zł

 • Cena podczas warsztatu 110 zł


Karty Coachingowe Norman Benett to zestaw 54 kart z różnymi obrazami. Możne je traktować jako zdjęcia metafor, które przedstawiają różne zagadnienia.

Bardzo dobrze sprawdzają się w pracy coachingowej, trenerskiej lub terapeutycznej, na przykład podczas otwarcia warsztatu jako tzw ice breaker, kiedy zapoznajemy się z grupą i każdy może opowiedzieć o sobie w bezpieczny sposób za pomocą wybranej karty.

Dzięki temu budujemy zaufanie i bezpieczeństwo. Również gdy chcemy pracować z Klientem głębiej, poszerzyć jego mapę lub pomóc mu w stworzeniu kreatywnych rozwiązań. Możemy ich użyć by budować cele i w bezpieczny sposób rozmawiać o tym co trudne.

Obraz uaktywnia się prawą półkulę odpowiedzialną za kreatywność, rytm, przestrzeń, wyobraźnię, marzenia, kolory, Gestalt.

Poprzez to Klient wychodzi poza ramy myślenia lewo-półkulowego do którego przypisuje się logikę, hierarchę, porządkowanie, liczby i analizę. Dzięki takiem podejściu może łatwiej znaleźć odpowiedzi i rozwiązania wcześniej nierozwiązywalnych problemów. Karty metafor pomagają zajrzeć głębiej i otworzyć się na rozmowę o trudnych sprawach w sposób bezpieczny.


Opis techniczny kart:

 • Ilość: 54 sztuki
 • Opakowanie: woreczek jutowy
 • Gramatura: 350g kreda
 • Wymiary: 105 x 147 mm
 • Uszlachetnienia: rogi zaokrąglone, folia błysk x 2

Zapisz się na wydarzenieRelated Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »