Kiedy Coach potrzebuje być mentorem - Norman Benett coaching, mentoring i szkolenia

Kiedy Coach potrzebuje być mentorem

Kiedy Coach potrzebuje być mentorem

Kiedy Coach potrzebuje być mentorem

Co zyska uczestniczący w spotkaniu?

– Poznasz podejście europejskie do coachingu i mentoringu, różnice i podobieństwa w metodach.
– Zwiększy świadomość jak pracuje się każdą z metod i kiedy bywa Mentorem w roli Coacha.
– Przyjrzy się kontekstom roli: coacha i mentora, odpowie sobie na pytanie: która z metod jest dla mnie bardziej odpowiednia, która jest bliższa moim talentom?
– Dowie się czym jest Mentoring Kompetencyjny i Transformacyjny.
– Doświadczy różnych metod pracy. Być może odkryje swoją nową rolę i nową tożsamość.

Co będziemy robić?

– Prezentować wiedzę na temat coachingu i mentoringu, stosowanych metod.
– Doświadczać i ćwiczyć jak pracuje coach i mentor.
– Sprawdzać które z podejść jest dla mnie właściwe i zgodne z moimi naturalnymi talentami.
– Zdobywać nowe kompetencje.
– Poznawać aktualne trendy europejskie.

Zapraszamy:

Coachów, trenerów, menedżerów, psychologów, doradców zawodowych oraz wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym.


Prowadzący:

Kalina Grela-Łężak

Coach i Mentor z akredytacją europejską EIA w EMCC na Poziomie Practitioner, Executive i Master Coach. Psycholog ze specjalizacją Psychologia Społeczna i Psychoterpia. CEO i Dyrektor Zarządzający w Norman Benett, kieruje zespołem od 15 lat.

Assessor w European Mentoring & Coaching Council, wykładowca coachingu, supervisor dla coachów i mentorów. 20 lat doświadczeń jako trener biznesu i konsultant. Tworzyła i prowadziła szkolenia, projekty HR i systemy rozwoju w organizacjach. Zajmowała się rekrutacją, selekcją, Executive Search. Projektowała i prowadziła projekty oceny potencjału takie jak Development Centre, systemy ocen, audyty wewnątrzorganizacyjne.

Od 2005 aktywnie pracuje jako Executive Coach rozwijając potencjał kadry kierowniczej i liderów w organizacjach. Prowadzi również sesje Life Coachingu pomagając osiągać życiowe cele i harmonię wewnętrzną. Przeprowadziła ponad 500 godzin coachingu indywidualnego.

Pracowała projektowo dla takich firm jak: Ernst & Young, NIK, PZU, PKO SA, Polkomtel, Siemens, BSH, Philips, Wydawnictwo G+J, Roche Diagnostics, Tchibo, Whirlpool, Rigips, Skanska i inne. Współpracowała z Brytyjską firmą coachingową przy międzynarodowym programie Senior Leadership Development Program jako Executive Coach dla wyższej kadry menedżerskiej w SONY.

W 2009 r była współtwórcą powstania EMCC w Polsce ( European Mentoring & Coaching Council Poland) W latach 2009 – 2012 pełniła funkcje Vice Prezesa Zarządu.

Z wykształcenia psycholog o specjalizacji psychologia społeczna i psychoterapia, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Poza tym: Praktyk i Master NLP, absolwentka kursów u Roberta Diltsa, Arnolda Mindla, David Clutterbucka, Lukasa Derksa, terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowań I i II stopnia, licencjonowany konsultant MBTI (R) ( Myers-Briggs Type Indicator ) narzędzia do badania osobowości i rozwoju własnego potencjału.

Robert Łężak

Coach EMCC z Akredytacją Indywidualną na poziomie Practitioner, trener, asesor i menedżer z 20 letnim doświadczeniem, współwłaściciel firmy Norman Benett. Robert Łężak uczy zawodu coacha w Norman Benett Academy na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego i Szkole Głównej Handlowej.

Od 2008 Robert Łężak aktywnie pracuję jako Coach EMCC European Mentoring and Coaching Council rozwijając potencjał kadry kierowniczej i liderów w licznych organizacjach. Robert Łężak prowadzi superwizje grupowe i indywidualne oraz sesje Coachingu Managerskiego, Coachingu dla Przedsiębiorców i Life Coachingu.

Obecnie Robert Łężak jest współwłaścicielem firmy Norman Benett, Dyrektorem Marketingu i właścicielem firmy Coaching Travel. Jest odpowiedzialnym za rozwój produktu rozwoju osobistego w czasie podróży – Coaching Travel w firmie Norman Benett. Obecnie zrealizował podróże z rozwojem osobistym do takich miejsc na świecie jak: Kreta, Madera, Sycylia, Jamajka, Indie. Robert Łężak to również koordynator infosfery i Marketing Manager Norman Benett Group. Robert Łężak to również trener i koordynator projektów szkoleniowych. Zaprojektował i prowadził cykl szkoleń w ramach Europejskich Funduszy Społecznych między innymi z tematyki tworzenia stron internetowych, kursy doszkalające i coaching. Absolwent studiów podyplomowych z Zarządzania Projektami Informatycznymi w Polskim Towarzystwie Informatycznym. Praktykujący jogin oraz uczeń medytacji tybetańskiej szkoły Karma Kamtzang. Podróżnik, filmowiec, dive master z 10 letnim doświadczeniem, paralotniarz z 15 letnim doświadczeniem.

W prowadzonych przez siebie projektach łączę elementy świadomej aktywności poznawczej poprzez doświadczanie, przeżywanie, eksperymentowanie i praktykę zręcznych metod jako cel w rozwoju osobistym i duchowym oraz spójności wewnętrznej. Uczestnicy projektów osiągając swoje cele otrzymują efekt w postaci lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości, harmonii społecznej oraz wyostrzonej optyki intuicyjnej a co za tym idzie osiągania lepszych wyników osobistych i biznesowych.

Logistyka:

  • koszt uczestnictwa: 50 PLN (0 PLN dla Członków Izby Coachingu i Członków Klubu Izby Coachingu)
  • zapisy wyłącznie przez portal evenea
  • liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
  • miejsce: Kielecki Park Technologiczny, budynek Skye Inc., sala Rio

Zapraszamy!

Organizator:
Izba Coachingu Oddział Świętokrzyski
Armand Naporowski – Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Izby Coachingu, armand.naporowski@ic.org.pl