robert

28 lutego 2018

Brak komentarzy

Home Projekty szkoleniowe

Kurs Profesjonalny Mentor

Kurs Profesjonalny Mentor

Kurs Profesjonalny Mentor – serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dodatkowo, szczególnie pragniemy podziękować osobom, które prowadziły Kurs: Agnieszka KasejaKrystyna Błocka-SowińskaKalina Grela. Następna edycja kursu 5 października 2018. Serdecznie zapraszamy!

 

W sobotę zakończył się w Norman Benett, pierwszy Kurs Profesjonalny Mentor

 

 

Kurs Profesjonalny Mentor – kilka słów o mentoringu

 

Mentoring to jedna z najbardziej efektywnych metod nauki. To metoda zainspirowana relacją mistrz i jego uczeń. Nadrzędnym jej celem jest przygotowanie ucznia do czekających go wyzwań.  Mentor to doradca, konsultant wspierający mentee, Mentor motywuje do działania, przewodzi oraz inspiruje. Wzmacnia swojego ucznia w podążaniu wybraną przez niego drogą.

Mentoring stosowany jest z powodzeniem na świecie w różnego rodzaju środowiskach: biznesowym, akademickim, obywatelskim.

W Stanach Zjednoczonych mentoring w firmach jest już szeroko stosowany. Metoda ta coraz szybciej zdobywa również zwolenników wśród polskich przedsiębiorców i pracowników różnych organizacji.

Obecnie, gdy dostępne masowe formy kształcenia i wszelkiego rodzaju szkoleń pozostawiają wiele do życzenia naturalną drogą staje się poszukiwanie różnych form wsparcia. W szczególności dotyczy to organizacji biznesowych. Mentoring wzmacnia kulturę organizacyjną. Ponadto ułatwia przepływ wiedzy i doświadczenia w ramach organizacji oraz ogranicza koszty związane z korzystaniem z zewnętrznych szkoleń. Korzyści z mentoringu odnoszą także sami mentorzy: dzięki niemu kształtują swoje umiejętności przywódcze. Poza tym wzrasta ich prestiż zawodowy, a często również szansa na awans. Profesjonalne przygotowanie mentorów jest jednym z kluczowych czynników powodzenia relacji mentoringowej.

 

 

 

 

 

 

Twórzmy świat, do którego inni zechcą przynależeć

 

Jeśli chcesz otrzymywać więcej takich inspiracji coachingowych, zapisz się na newsletter:

 

Newsletter Norman Benett

Jeszcze chwila

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
Verified by MonsterInsights