robert

24 marca 2016

Brak komentarzy

Home kategoria 5

Świadomy wypoczynek

Świadomy wypoczynek

Czym jest świadomy wypoczynek? To na przykład wyprawa z coachingiem, czyli z rozwojem osobistym w czasie podróży. To, co proponujemy już od 3 lat to Coaching Travel z Maciejem Bennewiczem. Cóż to takiego? To coaching grupowy prowadzony przez samego mistrza coachingu Macieja Bennewicza połączony ze zwiedzaniem wyspy, wspólnymi superwizjami, refleksjami i wiedzą coachingową. Podczas tej podróży korzystamy z gier coachingowych STO Map do celu i gry KryZysk autorstwa Macieja Bennewicza.

 

Świadomy wypoczynek – właśnie wróciliśmy z 7 już wyprawy z coachingiem, która tym razem odbyła się na Maderze

 

Uczestnicy, prowadzący i organizatorzy – wszyscy odnieśliśmy sukces domykając ten czas zdanym egzaminem i feed-backami. Raz jeszcze wielkie gratulacje z okazji uzyskania certyfikatu Game Coach!

Świadomy wypoczynek to coś więcej niż tylko zwiedzanie. Podczas wyjazdu uczyliśmy się jak być uważnym zadając sobie pytania: z czym ja się komunikuję i jak się ze sobą komunikuję.
Zadawaliśmy sobie pytania o misję wszystkich misji i o to kim jesteśmy tu i teraz? Czego potrzebujemy robić mniej a czego więcej, żeby czuć się tak, jak chcemy się czuć?

Zajmowaliśmy się tematem własnej atrakcyjności. I zadawaliśmy sobie pytania: Czy kiedy zostajesz sam na sam ze sobą to czujesz się dla siebie ważny/a? Co sprawia, że odczuwasz spokój? Co sprawia, że czujesz się silny/a?

Przyglądaliśmy się 2 ważnym aspektom naszego życia, czyli asocjacji i dysocjacji. Dysocjacja, to widzenie rzeczy w dystansie. To patrzenie na zjawiska swojego życia z dystansu. Asocjacja to odwrotny proces, czyli zanurzenie się i poczucie, że jestem w centrum tej sytuacji. To ważne, bo jakość naszego życia zależy od tego, z czym się asocjujesz a od czego się dysocjujesz.

 

Świadomy wypoczynek to również Podróż Bohatera. Przez 8 dni każdy z uczestników przebył własną podróż Bohatera

 

Według Josepha Campbella każdy z uczestników przeszedł archetypiczną drogę o osobistym odkryciu. Każdy z uczestników przyjął zaproszenie do podróży i stawał przed ważnymi wyborami, ponieważ wyruszenie na szlak niesie ze sobą konieczność zmiany otoczenia, wyrwanie ze strefy komfortu i zmierzenie się z czymś nowym, niezbadanym, tajemniczym. Każdy z nas stawił czoła własnym słabościom i przeszedł wiele prób, by odkryć swoje mocne strony, by odnaleźć siłę i wiedzę, dzięki którym będzie mógł mierzyć się z podobnymi zadaniami w przyszłości. Wszyscy odnieśliśmy sukces. Raz jeszcze wielkie gratulacje z okazji ukończenia Podróży Bohatera, uzyskania umiejętności w wykorzystywaniu gier coachingowych oraz uzyskania certyfikatu Game Coach!

 

Poniżej wypowiedź jednego z uczestników:

 

To mój drugi wyjazd z Coachingtravel i dopiero teraz zdecydowałem się napisać swoją rekomendację. Dla mnie pisanie na gorąco to często hurra optymizm, który nie zawsze przekłada się na efekty. Zmiany, jakie zaszły we mnie po pierwszym wyjeździe były użyteczne i konkretne. Po pierwsze zwiększyła się moja pewność siebie i skuteczność zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym. Nauczyłem się dostrzegać nowe możliwości i traktować porażki jako informację, a nie tragedię. Wprowadziłem wiele zmian w zarządzaniu firmą, co poprawiło atmosferę w zespole, wyniki i przede wszystkim moje samopoczucie. Drugi wyjazd to chęć zdobycia nowych umiejętności i poszukiwanie rozwiązania ważnej sprawy rodzinnej. Podróż z Coachingtravel jest za każdym razem inna i inspirująca. Cele ustalone i doprecyzowane, teraz czas na realizację i efekty. Dziękuję za wszystko i pozdrawiam.  Jacek

 

A oto krótki film z 2 dnia naszej wyprawy. Zobaczcie!

 

 

Zapraszamy na naszą następną podróż z coachingiem na Sardynię już we wrześniu 2016!

 

 Link do strony: https://normanbenett.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
Verified by MonsterInsights