6 edycja Akredytowanego Kursu Mentoringu

Kurs Mentoringu – 6 edycja

Gratuluję Mentorkom ukończenia programu MENTORING DIPLOMA kurs z akredytacją międzynarodową EMCC 🏆 w skład którego wchodzą: 24 godziny warsztatu, praktyka sesji mentoringu, tudzież sesja prowadzona pod Superwizją 🏆🥇

Witamy w gronie Certyfikowanych Mentorów 🎉

Kurs Mentoringu jest akredytowany na poziomie Practitioner

Wczoraj Akredytowany Kurs Mentoringu Mentoring Diploma ukończyli🏆:
Monika Ryndzionek
Monika Maciejewska
Katarzyna Bialobrzeska
Agnieszka Godlewska
Agnieszka Rysz-Zacharsfniczek
Marcin Lewandowski
Michał Winiarz

Mentoring jest jedną z najskuteczniejszych metod rozwoju.  Polega on na ogół na spotkaniach 1 na 1 gdzie osoba mniej doświadczona korzysta z wiedzy Mentora – czyli osoby bardziej doświadczonej w danej dziedzinie.   Mentoring jest tak skuteczny, ponieważ jest on dopasowany do potrzeb ucznia, a mentor na ogół dzieli się swoja praktyczną sprawdzoną wiedzą.

Cała Akademia Mentora składa się z dwóch poziomów Kurs Mentoring Foundation i kurs Mentoring Practitioner.

Mentoring Foundation przygotowuje do roli Mentora w organizacji. Natomiast Mentoring Practitioner pogłębia wiedzę i kompetencje oraz przygotowuje do roli Mentora zewnętrznego.  Każdy z kursów pozwoli Ci podejść do międzynarodowej Akredytacji EIA w uproszczonej ścieżce, odpowiednio na poziom Foudation lub Practitioner.

 

Międzynarodowe standardy

Stworzyliśmy kurs bazujący na europejskich kompetencjach European Mentoring & Coaching Council. Kurs składa się z modułów, które są ułożone tak, aby komponowały się z nabywaniem kluczowych kompetencji,  dających Ci profesjonalną podbudowę w Twojej praktyce mentora i menedżera.

Ukończenie akredytowanego kursu umożliwia uczestnikom uzyskanie Indywidualnej Międzynarodowej Akredytacji Mentora i Coacha tzw. uproszczoną ścieżką.  Od 2009 roku prowadzimy Akredytowane kursy. Jesteśmy zatem pierwszą szkołą w Polsce, która zaczęła pracować w oparciu o standardy EMCC. Pierwsi również wprowadziliśmy Akredytację kursów i dla naszych absolwentów.

O rodzajach mentoringu piszę więcej w artykułach i opowiadam na szkoleniach przygotowujących mentorów.   Najistotniejsze jest to, że każdy może dobrać odpowiedni model mentoringu do swoich potrzeb, każdy z mentorów ma też swój styl pracy, który definiuje jego wyjątkowość.

  • Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o mentoringu zachęcam do przeczytania mojego artykułu: (Link do artykułu o mentoringu na Blogu)
  • Drugi artykuł: Mentoring Transformacyjny – tez na blogu.

🎉

Zapraszamy więc na kolejną edycję w marcu 2023 🔔
Verified by MonsterInsights