Norman Benett Group
Cart

Brak produktów w koszyku.

O nas

Norman Benett Group 15 lat na rynku

Od 15 lat szkolimy polską kadrę menedżerską i kształcimy profesjonalnych coachów. Norman Benett Group to grupa firm doradczo-szkoleniowych specjalizujących się w zakresie doradztwa organizacyjnego i personalnego, szkoleń biznesowych i psychologicznych, coachingu oraz audytu jakościowego. Norman Benett Group tworzą specjaliści z zakresu psychologii pracy, coachingu i organizacji przedsiębiorstwa, którzy kształtowali procesy organizacyjne w wielu firmach na rynku polskim, m. in. w Ernst & Young - Polska, Polkomtel S.A., w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Obrony Narodowej, PZU S.A., PKO BP, Siemens Sp. z o.o. i w wielu innych. To oni stanowią największą wartość Norman Benett, wartość, która przekłada się na jakość oferowanych przez nas usług. Firma Norman Benett współtworzy Izbę Coachingową i jest jednym z członków założycieli Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, organizacji dbającej o standardy pracy i etykę środowiska szkoleniowego.

 

2001 - Norman Benett Group


Powstanie firmy Norman Benett jako firmy szkoleniowej www.normanbenett.pl  Norman Benett Group to grupa firm doradczo-szkoleniowych specjalizujących się w zakresie doradztwa organizacyjnego i personalnego, audytu jakościowego, szkoleń biznesowych i psychologicznych oraz coachingu. Norman Benett Group tworzą specjaliści z zakresu psychologii pracy, coachingu i organizacji przedsiębiorstwa, którzy kształtowali procesy organizacyjne w wielu czołowych firmach na rynku polskim. To oni stanowią największą wartość Norman Benett, wartość, która przekłada się na jakość oferowanych przez nas usług. Firma Norman Benett współtworzy Izbę Coachingu i jest jednym z członków założycieli Polskiej Izby Firm Szkoleniowych - organizacji dbającej o standardy pracy i etykę środowiska szkoleniowego. Zespół Norman Benett jest inicjatorem i współtwórcą polskiego oddziału stowarzyszenia European Mentoring and Coaching Council (EMCC) propagującego najlepsze światowe praktyki z różnorodnych podejść i szkół w obszarach mentoringu i coachingu.

 

2004 - Norman Benett Group


Powstanie firmy badawczej Norman Benett Badania. Norman Benett Badania jest spółką grupy Norman Benett działającą w obszarze badawczo-rozwojowym. Od 2004 roku zajmujemy się szeroko pojętym doradztwem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach, przeprowadzamy audyty organizacyjne, badania satysfakcji pracowniczej. Tworzymy i wdrażamy systemy motywacyjne i systemy ocen pracowniczych, dostosowane do realiów i kultury organizacyjnej naszych klientów w odniesieniu do światowych standardów. W ramach kompleksowego działania doradczego, wdrażamy również systemy wartościowania stanowisk pracy, systemy zarządzania kompetencjami oraz badania potencjału Assessment i Development Center. Prowadzimy też badania marketingowe, konsumenckie, jakościowe oraz wywiady fokusowe. Na bazie tych badań przygotowujemy projekty szkoleniowe dostosowane do Waszych indywidualnych potrzeb

 

2006 - Norman Benett Group


Firma Norman Benett Group uczestniczy w tworzeniu polskiego oddziału EMCC European Mentoring & Coaching Council. EMCC Poland Istnieje w Polsce od 2009 roku. Zrzesza 48 członków – Coachów, Psychologów, Pedagogów,Trenerów. Maciej Bennewicz - Prezes Stowarzyszenia EMCC od 2009 roku. Menedżer, trener, coach, pisarz. Autor licznych artykułów i poradników z obszaru coachingu. Dyrektor Rozwoju w Norman Benett Group. Dyrektor programowy Norman Benett Academy - organizacji kształcącej zawodowych trenerów i coachów na podbudowie EQA EMCC. Posiada 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu i moderowaniu zespołów oraz dziesięcioletnie doświadczenie w branży szkoleń.

 

2007 - Norman Benett Group


Stworzenie szkoły Coachów i Trenerów Norman Benett Academy. Norman Benett Academy - Polska Szkoła Coachów i Polska Szkoła Trenerów to projekt powstały na bazie naszych doświadczeń biznesowych i z myślą o rozwoju Waszych przedsiębiorstw. Kształcimy profesjonalne kadry trenerskie i coachingowe w oparciu o realia polskich organizacji. Stosujemy nowatorskie techniki warsztatowe, które pozwalają szybko i skutecznie nauczyć umiejętności trenerskich i coachingowych. Nasze kursy zostały poddane wnikliwej analizie przez European Mentoring and Coaching Council w wyniku czego wyróżnione zostały świadectwem jakości EQA. Dodatkowo nad jakością naszych szkoleń w ramach Akademii czuwa Rada Programowa Norman Benett Academy, w skład której wchodzą czołowi leaderzy polskich organizacji biznesowych.

 
2008 - Norman Benett Group


Firma Norman Benett Group uczestniczy w tworzeniu polskiego oddziału EMCC European Mentoring & Coaching Council. EMCC Poland Istnieje w Polsce od 2009 roku. Zrzesza 48 członków – Coachów, Psychologów, Pedagogów,Trenerów.
2008 - Norman Benett Group

Powstaje ośrodek szkoleniowy Centrum Inspiracje na Wilanowie www.centruminspiracje.pl. Chcieliśmy stworzyć w Warszawie nietuzinkową przestrzeń na szkolenia, spotkania i konferencje. W 2008 roku udało nam się znaleźć takie idealne miejsce. Pomogli je zorganizować specjaliści z zakresu szkoleń, rozumiejąc jak ważne jest otoczenie i miła atmosfera, które poprawiają komfort pracy, pozwalają rozluźnić się, a następnie skoncentrować się na szkoleniu.
W roku 2012, z dumą możemy stwierdzić, iż udało się nam pomysł zrealizować, co potwierdzają zadowoleni klienci określając nas jako „fajne miejsce na szkolenia”.
Mieścimy się w Wilanowie (Powsin), 15 km od centrum Warszawy na ul. Kremowej. Lokalizacja w urokliwej willi, piękny ogród, cicha i malownicza okolica - to odpowiednie środowisko do tworzenia nowych pomysłów, pomaga uczestnikom i sprawia, że pracuje się lepiej, efektywniej i bardziej twórczo.

 

2008 - Norman Benett Group

Nasz kurs coachingowy otrzymuje międzynarodowe wyróżniene EQA European Quality Award na poziomie Practitioner. Europejska Nagroda Jakości EMCC za (EQA) oferuje na rynku bardzo potrzebne ramy umożliwiające jakości usług mentoringu i coachingu. Firmy które posiadają ten certyfikat są uznane za spełniające wysokie standardy zawodu. Organizacje mentoringowe, szkoleniowe i coachingowe mogą ubiegać się by ich programy miały przyznany certyfikat jakości na jednym z czterech poziomów: Mistrz Praktyk, Podstawowy Praktyk (nasz kurs uzyskał ten właśnie poziom) - możesz to sprawdzić na stronie EMCC wystarczy kliknąć, Starszy Prakty. Lista dostawców ENJ można pobrać tutaj. Aby utrzymać EQA, jest potrzebne odnowienie, które wiąże się z ponowną oceną, która jest wymagane co 5 lat. Nasz kurs COACH PRAKTYK BIZNESU z europejskim certyfikatem na poziomie Practitioner - audytowany w Polsce. 240 godzinny kurs. Ponad 20 narzędzi podstawowych i 52 techniki tylko w samym podręczniku. Egzamin 1 dzień: test 275 pytań wielokrotnego wyboru i sesja coachingowa z nieznanym sobie klientem. 2 superwizje indywidualne i 12 grupowych. W cenę wliczone całodzienne wyżywienie (obiad, przerwy kawowe i kolacja) - dzień trwa 12 godzin szkoleniowych.

2011 - Norman Benett Group

Maciej Bennewicz pisze pierwszy podręcznik coachingu i inne książki dotyczące zagadniej samorozwoju. Książka jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych coachingiem, a zwłaszcza do menedżerów, samodzielnych specjalistów pracujących przy zarządzaniu talentami i potencjałem pracowniczym, a także do studentów zainteresowanych przyszłą karierą zawodową i rozwojem osobistym.

Osoby, które zawodowo zajmują się treningiem, szkoleniami, a także zarządzaniem, zyskają usystematyzowany materiał do własnego szkolenia coachingowego lub służący do uzupełnienia wiedzy i kompetencji w tej dziedzinie. Uzyskają również materiał pełnego kursu z zakresu coachingu.  Kolejne rozdziały, oraz poszczególne techniki i ćwiczenia można wykorzystać do wspierania rozwoju lub prowadzenia szkoleń dla swoich współpracowników, personelu zarządzającego w firmie i klientów zewnętrznych jako całościowy kurs lub jego fragment. Jeśli poszukujesz, czytelniku, nowych umiejętności, albo nowego zawodu, ten podręcznik również sprosta twoim oczekiwaniom i pomoże ci usystematyzować wiedzę na temat rozwoju osobistego, coachingu i mentoringu.
Niniejsza publikacja stanowi pełny materiał kursu Coach Praktyk Biznesu realizowanego nieprzerwanie od roku 2007 w Norman Benett Academy, kursu akredytowanego przez European Mentoring & Coaching Council z certyfikatem EQA [European Quality Award]. Składają się nań części teoretyczne podbudowane literaturą, badaniami i udokumentowanymi eksperymentami. Zaprezentowane zostały uznane metody, konkretne ćwiczenia i techniki coachingowe z powodzeniem stosowane w biznesie i w innych formach coachingu, niektóre z nich mają charakter autorski. Ważnym elementem podręcznika są case study i oparte na nich scenariusze coachingowe wykorzystujące realne sytuacje, pozwalające zobrazować lub wyjaśnić przedstawianą koncepcję lub metodę.

 

2013 - Norman Benett Group

Gry coachingowe. Pierwsza z gier kryZysk, czyli 99 mil do portu wykorzystuje elementy nawiązujące od tradycyjnych gier planszowych oraz gier RPG  [role-playing game]. Jednak jej główną częścią jest praca na własnych zasobach, oraz skuteczne ustalanie celów, zamiarów dotyczących przyszłości oraz spodziewanych rezultatów, czyli efektów.

Druga gra: STO MAP DO CELU  jest grą z użyciem trzech, specjalnie zaprojektowanych talii kart, dzięki którym posługujemy się zarówno pobudzającymi pytaniami, sekwencją skojarzeń do inspirujących historii oraz technikami kreatywnymi, dzięki którym uruchamiane są osobiste talenty i zasoby. Dzięki grze eksplorujemy różne strategie dochodzenia do rezultatu.

Każda z gier uzupełniona jest książką, a w przypadku STU MAP DO CELU mamy do czynienia również z gotowym podręcznikiem dotyczącym pracy kreatywnej w coachingu. Każda z gier to również zabawa zbliżona do role-playing game o wielopoziomowych możliwościach, pozwalająca na zajmowanie się dowolnymi tematami. Każda z nich stwarza niemal nieograniczone możliwości zabawy twórczej oraz daje wszechstronne pole zastosowań. Zarówno w obszarze biznesowym, rozwojowym, planowania przyszłości, pracy z grupą  jak i  po prostu dobrej rozrywki.

 

2013 - Norman Benett Group

Tworzymy Coaching Travel. Coaching Travel to nowa forma spędzania wolnego czasu z rozwojem osobistym w czasie podróży. Prowadzimy wyprawy z rozwojem osobistym. Za pomocą gier pracujemy coachingowo w grupach 10-14 osobowych. Prowadzimy coaching na Krecie, Maderze, Jamajce i w Indiach.

Jak trafnie zamówić szkolenie lub coaching?

Współpracę z wami zaczynamy od następujących pytań: Jakich efektów oczerkujesz? Jakich efektów oczerkujesz? Jaki cel chcesz zrealizować? Jaki cel chcesz zrealizować? Czego potrzebujesz, żeby lepiej czuć się w swojej pracy? Czego potrzebujesz, żeby lepiej czuć się w swojej pracy? Czego potrzebuje twój zespół, żeby skuteczniej osiągać efekty?

Nasz wykwalifikowany zespół

  • Hipp
  • Hubert Burda Media
  • Roche
  • Skanska
  • Dom Development
  • ING
Translate »
0