robert

03 czerwca 2016

Brak komentarzy

Home Kursy coachingowe

Akredytacja indywidualna

Akredytacja indywidualna

Akredytacja indywidualna dla coachów i mentorów

Zapraszamy Absolwentów kursu coachingu w Norman Benett do zdobycia EIA – Europejskiej Indywidualnej Akredytacji dla coachów i mentorów – pierwszy raz w Polsce!

emcc-500  EMCC EIA

Drodzy Absolwenci!

Norman Benett jako jedyna firma w Polsce ma zaszczyt zaprosić Was do nowego, pilotażowego projektu wdrażania Indywidualnej Akredytacji dla Coachów i Mentorów EIA (European Individual Acreditation).

W pilotażu może wziąć udział 10 osób, które ukończyły kurs Coach Praktyk Biznesu i spełniają poniższe kryteria: (patrz poziom: Foundation lub Practitioner).

Akredytacja indywidualna EIA wymagania

Zgłoszenia od kandydatów przyjmujemy do 31 lipca.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Magdą Piotrowską w Norman Benett tel.: 667 951 752 mail: magda.piotrowska@normanbenett.pl

Norman Benett – jako jedyna polska szkoła coachingu – została zaproszona przez znaną europejską organizację EMCC – European Mentoring & Coaching Council do programu wdrażania Europejskiej Akredytacji Indywidualnej dla coachów i mentorów EIA w Polsce! Znaleźliśmy się w gronie 12 organizacji z 9 krajów,   które wdrażają pilotaż Akredytacji Indywidualnej EIA .

Program stworzony jest z myślą o wszystkich Absolwentach kursu Coach Praktyk Biznesu EQA w Norman Benett.

Już teraz możliwe jest uzyskanie akredytacji indywidualnej EIA w języku polskim w uproszczonej procedurze!

Będziemy prowadzić spotkania robocze wspierające udział w procesie akredytacji indywidualnej, podczas których podzielimy się naszą praktyką i pomożemy w wypełnianiu niezbędnej dokumentacji. Już teraz możesz zobaczyć film, który w prosty sposób przeprowadzi cię krok po kroku do uzyskanie akredytacji.

Co to jest Akredytacja? Po co mi akredytacja indywidualna?

W kontekście coraz większej ilości coachów na rynku, pojawia się wyraźna potrzeba wyróżnienia się i udowodnienia swoich kompetencji. Wielu klientów coachingu szukając coacha gubi się w gąszczu możliwych propozycji.   Dlatego coraz większą popularnością cieszą się akredytacje indywidualne zarówno wśród klientów jak i coachów.

Sugerując wybór coacha mówimy: sprawdź jaki kurs coachingu ukończył coach (czy szkoła ma certyfikację międzynarodową lub polską), sprawdź jakie ma doświadczenia, sprawdź czy ma akredytację indywidualną nadaną przez organizację certyfikującą np. EMCC lub ICF.   Oczywiście są to podstawowe zmienne, istotny jest również rozwój zawodowy coacha, jego osobowość, sposób komunikacji i inne indywidualne czynniki.

Akredytacja EMCC weryfikuje większość tych zmiennych, a mianowicie:

 • Kompetencje coacha
 • Długość doświadczenia – ilość lat oraz godzin coachingu
 • Informacje od klientów
 • Rozwój zawodowy

Co daje akredytacja?

 • Zapewnia klientów o poziomie Twoich umiejętności.
 • Podnosi Twoją zawodową wiarygodność.
 • Wyróżnia Cię jako profesjonalistę pracującego według najwyższych standardów.
 • Pokazuje, że stale rozwijasz swoje umiejętności.
 • Stanowi ramy dla rozwoju osobistego.
 • Motywuje do odkryć i do wkładu własnego.
 • Podnosi standardy i wiarygodność Twojego zawodu.
 • EIA potwierdza, że stosujesz dobre praktyki.

Kto może uzyskać EIA ?

Akredytację indywidualną EIA może uzyskać każdy coach i mentor, który udowodni praktykę, kompetencję i profesjonalizm w swojej pracy.   Do tej pory było to możliwe wyłącznie w języku angielskim, teraz akredytacja odbywa się już po polsku.

Osoby, które ukończyły kurs coachingu z certyfikacją europejską EQA otrzymują Akredytację Indywidualną EIA w uproszczony sposób.   Norman Benett jest szkołą coachingu, której kurs coachingowy posiada akredytację EQA.   Żeby to sprawdzić wejdź na link, gdzie znajdziesz wszystkie szkoły europejskie posiadające EQA, również Polsce, sprawdź:   http://www.emccouncil.org/webimages/EU/EQA/EMCC_EQA_providers.pdf

Jakie są dostępne akredytacje międzynarodowe?

Jeśli chodzi a akredytacje międzynarodowe to do tej pory w Polsce dużą popularnością cieszyły się akredytacje indywidualne nadawane przez ICF.  EMCC było organizacją bardzo znaną w krajach europejskich takich jak Wielka Brytania, Holandia, Francja, Szwecja, Dania i Irlandia – tam też akredytacja indywidualna EIA cieszyła się największym zainteresowaniem,  akredytacja ta była dostępna do tej pory tylko w języku angielskim.

Dodatkowe linki i informacje:

Tags :
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x