Jak pracować kartami coachingowymi
Niektóre z tych obrazów to ciekawe kompozycje, kolaże wskazujące na różne ważne elementy, które stanowią dla nas wartości. Inne to obrazy z życia pokazujące chwile, momenty skłaniające do refleksji. Karty można traktować jako metafory, które przedstawiają różne zagadnienia z życia osobistego i zawodowego.
Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w pracy coachingowej, trenerskiej lub terapeutycznej. Na przykład podczas otwarcia warsztatu jako tzw. ice breaker. Możemy więc wtedy zapoznać się z grupą w kreatywny sposób. Każdy z uczestników może zatem opowiedzieć o sobie w bezpieczny sposób za pomocą wybranej karty. Dzięki temu budujemy zaufanie i bezpieczeństwo. Możemy ich użyć również gdy chcemy pracować z Klientem głębiej, poszerzyć jego mapę lub pomóc mu w stworzeniu kreatywnych rozwiązań. Możemy ich użyć także by budować cele i w bezpieczny sposób rozmawiać o tym co trudne.
Dzięki obrazom uaktywnia się prawa półkula odpowiedzialna za kreatywność, rytm, przestrzeń, wyobraźnię, marzenia, kolory, Gestalt. Klient wychodzi poza ramy myślenia lewopółkulowego, do którego przypisuje się logikę, hierarchę, porządkowanie, liczby, a także analizę. Dzięki takiemu podejściu może łatwiej znaleźć odpowiedzi i rozwiązania wcześniej nierozwiązywalnych problemów. Karty metafor pomagają zajrzeć głębiej i otworzyć się na rozmowę o trudnych sprawach w sposób bezpieczny.
© Copyright 2016 Norman Benett <a href="https://normanbenett.pl/polityka-prywatnosci-2/">Polityka prywatności</a> <a href="https://normanbenett.pl/polityka-cookies/">Polityka cookies</a>
Wonderful NicDark WP Theme