robert

17 lipca 2013

Brak komentarzy

Home Norman Benett w mediach

Od dzieci możemy się wiele nauczyć

Od dzieci możemy się wiele nauczyć

17 lipca w Poranku RDC mówiliśmy o partnerskich relacjach między rodzicem a dzieckiem. Od dzieci możemy się wiele nauczyć. Jak je stworzyć, jak o nie dbać i czego przy tym dorosły może się nauczyć wyjaśniał Maciej Bennewicz, autor książki „Rozmowy z Karolcią. Czyli coaching przy herbacie”. ” Ważne jest rozmawianie. Co więcej, dzieci mogą być naszymi najważniejszymi nauczycielami. Możemy się od nich nauczyć uważności, cierpliwości, mądrości. Dzieci są uważne na szczegóły, które umykają nam z oczu. Dzieci są bardzo wrażliwe na cierpienie innych istot” – powiedział Bennewicz. Źródło Radio Dla Ciebie.

 

Od dzieci możemy się wiele nauczyć – kilka słów o książce „Rozmowy z Karolcią. Czyli coaching przy herbacie”

 

Książka ta to cykl rozmów poruszających, jakże rozległy i ciekawy temat dotyczący rozwoju osobistego i life coachingu. Przedstawia ona życie współczesnej, polskiej rodziny. Karolcia to dziewięcioletnia dziewczynka, która oczywiście dorasta na oczach czytelnika. Dorośli wokół niej (zwłaszcza osiemnastoletnia siostra cioteczna) uważają ją za krnąbrne, zarozumiałe i przemądrzałe dziecko, które ciągle zadaje mnóstwo niewygodnych pytań, na które nikt nie ma czasu i chęci odpowiadać. Przez rodziców często ignorowana znajduje słuchacza w osobie Wujcia, który w dodatku uprawia dość nietypowy zawód. Mianowicie jest coachem. Odwiedza dom wraz z innymi wujkami i ciociami, którzy mają czas na to, by odpowiadać na te nieraz dość kłopotliwe pytania i spojrzeć na świat z perspektywy tego, jakże inteligentnego dziecka.

 

Relacje partnerskie w rozmowach z dzieckiem

 

Publikacja ta kładzie nacisk na to, jak ważne są relacje partnerskie w rozmowach z dzieckiem. Jak istotne jest uważne słuchanie, czy nawet dyskusja z kilkuletnim obserwatorem świata. Warto też wprowadzić do swoich rytuałów przyklękanie przed dzieckiem podczas rozmowy z nim. Dziwne? Przypomnijmy sobie więc, jak mieliśmy te kilka lat, a dorośli dominowali nad nami, wydawali nam polecenia, patrząc na nas z góry. Warto uzmysłowić sobie, że rozmowa twarzą w twarz od małego pomaga w zbudowaniu dobrych, wartościowych, a przede wszystkim partnerskich relacji.

 

Od dzieci możemy się wiele nauczyć – warto o tym pamiętać

 

Dziecko to mały człowiek, który słucha, wnikliwie obserwuje i wyciąga wnioski z otaczającego go świata. Pamiętajmy, od dzieci możemy się wiele nauczyć – zwłaszcza szczerości i prostolinijności w zachowaniu. Zachęca do tego autor książki – Maciej Bennewicz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
Verified by MonsterInsights