robert

14 września 2019

Brak komentarzy

Home kategoria 8

Superwizja coachingowa

Superwizja coachingowa

Superwizja coachingowa to nieodłączny element pracy każdego profesjonalnego Coacha. Wczoraj razem z Kalina Grela prowadziliśmy 4-godzinną superwizję grupową dla profesjonalnych coachów. Wszystkie osoby biorące udział w superwizji posiadają EIA EMCC Europejską Indywidualną akredytację, bądź są w procesie jej zdobywania. Gratulujemy profesjonalnej postawy!

 

Superwizja coachingowa – Indywidualna Akredytacja Coacha i Mentora EIA EMCC zobowiązuje. Obowiązkowa godzina superwizji raz na kwartał

 

Podczas superwizji dzielimy się z innymi coachami i mentorami naszymi trudnościami jak również wątpliwościami. Każdy z nas może więc przyjrzeć się swojej pracy jak w zwierciadle. Superwizja to również wymiana doświadczeń, a także wspólne zastanawianie się nad źródłami trudności oraz szukanie istoty problemu. Pracujemy metodologią według standardów EMCC prof. Hawkins & Smith 2013; 3 funkcje superwizji:

 

  • Wspierająca (analiza trudnych sytuacji)
  • Rozwojowa (co chcę rozwijać? Szeroko: zdolności, zasoby, indywidualny styl)
  • Jakościowa (rozwijam swoje 8 kompetencji coacha i mentora)

 

Superwizja coachingowa opiera się na założeniach:

 

  • Proces jest całkowicie poufny dlatego można rozmawiać na bardzo głębokim poziomie.
  • Każdy ma prawo do zgłoszenia swojego tematu, dylematu czy problemu.
  • Nie oceniamy, dajemy sobie informację zwrotną.
  • Skupiamy się na tu i teraz, na emocjach i odczuciach – to jest mądrość grupy
  • Możemy wykonywać scenki lub techniki coachingowe

 

Uczestnicząc w superwizji, odkrywamy przed sobą nawzajem obszary, które dla nas samych są często zaskakujące. Najważniejszy jest jednak proces nauki. Dzięki superwizji możemy udoskonalać swój warsztat coacha i mentora oraz poszerzać go o doświadczenie innych.

 

Proces 4 godzinnej superwizji grupowej jest prowadzony już od wielu lat przez akredytowanych coachów i mentorów i również asesorów EMCC: Kalinę Grela-Łężak i Roberta Łężaka. Z czterech godzin superwizji grupowej zalicza się jedna godzina superwizji do akredytacji EIA EMCC. Uczestniczy otrzymują potwierdzenie wzięcia udział w superwizji.

 

Następna superwizja coachingowa już 19 listopada 2019. Mamy tylko 6 miejsc. Możesz zapisać się już dziś.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
Verified by MonsterInsights