Superwizja coachingowa ORE – dziś w Norman Benett Academy już po raz czwarty Koordynatorzy Regionalni Edukacji Globalnej spotkali się na superwizji coachingowej. Spotkanie takie ma na celu lepsze wykorzystywanie posiadanych umiejętności coachingowych i zmniejszenie obciążenia związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela.
Superwizja grupowa rozumiana jest w procesie coachingu lub mentoringu, jako wsparcie merytoryczne, procesowe i psychologiczne zawodowego coacha, w prowadzeniu sesji coachingowch z konkretnym klientem lub grupą, lub też w dylematach dotyczących roli zawodowej coacha lub mentora, przyjętego stylu pracy lub obranej metody.
Praca Grupy koncentruje się na emocjonalnej części relacji. Grupa odzwierciedla emocje obecne w kontakcie z klientem, pozwala lepiej zrozumieć pozawerbalną treść kontaktu. Przy okazji uczestnicy superwizji sami poznają swoją emocjonalność, mogą powiązać z emocjami świat myśli i zachowań. Praca w grupie zawiera w sobie elementy superwizji relacji i rozwoju własnego.
Superwizja grupowa jest wtedy gdy uczestnikami superwizji jest kilku coachów. Każdy, z nich ma prawo do udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej i zabierani głosu w czasie sesji. Chętny coach zgłasza swój dylemat, temat lub cel do zrealizowania. Następnie jest on przepracowywany z użyciem technik, narzędzi lub procedur charakterystycznych dla danej szkoły, lub podejścia. Uzyskuje informacje zwrotne od wielu osób. Skuteczne jest również użycie psychodramy. Coach wówczas odgrywa swego klienta, zaś inny uczestnik superwizji wciela się w rolę coacha. Sekwencja ta może być wielokrotnie powtarzana. Całością sytuacji zarządza coach superwizor. Skuteczne jest również używanie metod i narzędzi stosowanych w coachingu grupowym.
© Copyright 2016 Norman Benett <a href="https://normanbenett.pl/polityka-prywatnosci-2/">Polityka prywatności</a> <a href="https://normanbenett.pl/polityka-cookies/">Polityka cookies</a>
Wonderful NicDark WP Theme